Misli

" I znamenje veliko pokaza se na nebu: Žena odjevena suncem, mjesec joj pod nogama, a na glavi vijenac od dvanaest zvijezda. Trudna, viče u porođajnim bolima i mukama rađanja (Otk 12, 1-2)

Tko je ona? Tko je ta žena? Kao u Pjesmi nad pjesmama, pred tako divnom slikom možemo se i mi pitati: " Tko je ova koja dolazi kao što zora sviće, lijepa kao mjesec, sjajna kao sunce? (Pj 6, 10),

To je Marija, žena koja je u krilo prihvatila događaj Utjelovljenja Sina Božjega i postala kovčeg saveza, to jest, mjesto Božje nazočnosti među ljudima. Marija je ikona i proročanstvo Crkve ( Djevica koja je postala Crkva, kako ju je nazivao sv. Franjo). Marija je žena iz Knjige Otkrivenja, žena u obilju značenja što ih njezina osoba posjeduje i u istini značenja na koje upućuje njezina osoba".

Saturday the 21st. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017