OBAVIJESTI I NAJAVE

Sukladno odredbama HBK-a, crkve mogu biti otvorene za osobnu molitvu zdravih vjernika s time da se poštuju navedene odredbe o razmaku među ljudima. Maksimalan broj vjernika u crkvi je 10.

Stoga, naša će crkva svakodnevno biti otvorena za osobnu molitvu od 18.00 do 19.00 sati. MOLIMO DA SE RADI SVEOPĆE SIGURNOSTI, PRIDRŽAVATE NAVEDENIH UPUTA.

Vaš župnik,

don Filip

Župni je ured do daljnjega zatvoren. Za sve informacije, molim da se obratite na telefonski broj 022 559 065! Napominjem da će  sve nakane koje su upisane biti izrečene!

Gospodin Bog uši mi otvori. Ne protivih se niti uzmicah. Leđa podmetnuh onima što me udarahu, a obraze onima što mi bradu čupahu, i lica svojeg ne zaklonih od uvreda ni od pljuvanja. Gospodin Bog mi pomaže, zato se neću smesti. Zato učinih svoj obraz ko kremen i znam da se neću postidjeti. (Iz 50, 5-7)

**********************************************************

Blažena Djevica Marija, zajedno s utjelovljenjem božanske Riječi predodređena od vječnosti kao Božja Majka, po odluci božanske Providnosti bila je na ovoj zemlji slavna Majka božanskog Otkupitelja, i posebno ispred drugih plemenita drugarica i ponizna službenica Gospodinova. Time što je Krista začela, rodila, hranila, u hramu ga Ocu prikazala, i sa svojim Sinom, dok je na križu umirao, trpjela, na sasvim je osobit način sudjelovala u Spasiteljevom djelu, poslušnošću, vjerom, ufanjem i žarkom ljubavlju, da obnovi vrhunaravni život duša. Zbog toga nam je postala majkom u redu milosti. (Lumen Gentium)

Stoga, u ovom posebnom trenutku, utecimo se i našoj zagovornici, Gospi od Kapelice, moleći molitvu kojom su generacije prije nas izmolile milost izlječenja od crnih ospica.

Molitva čudotvornoj Majci Božjoj Gospi od Kapelice

O, Marijo! Ti najponiznija! Ti najsavršenija! Ti najljepša! Ti najmilostivija!

Ti najodanija kćerka Boga Oca!Ti Majka Boga Sina! Ti zaručnice Duha Svetoga!

Ti djeliteljice svih milosti! Ti utješiteljice svih žalosti!

Ti upraviteljice na svako dobro! Ti zagovornice i nado naša! Ti utočište i blago naše!

Ti sjajna zvijezdo sreće naše! Ti ružičasta stazo spasenja našega! Budi uvijek mila Majka naša!

Te kako si pohodila svetu Elizabetu, rodicu Tvoju, tako pohodi stanove siromašnih srdaca naših,

da ne ugasne u njima onaj žar ljubavi i ustrajne odanosti naspram Tebi jedinome Sinku Tvome,

Kristu Kralju Spasitelju i Otkupitelju našemu, Njegovome Božanskome Srcu prepunome ljubavi za svakoga.

Usliši nas, o Majko, i ne dopusti, da uzalud po Tebi bude odabrano naše mjesto za stan Tvoje miline pune svete Prilike Pohođenja, koja se je na čudnovati način našla na Gradini 1722. godine i udomila se , ne samo kao čuvarica mjesta, nego i neumrlih duša naših.

Usliši naše molbe,vidi naše jade i suze i povedi nas jednoć u rajsko blaženstvo! AMEN!

Veliki jubilej 2020.

Povodom 50 godina kanonizacije Sv. Nikole Tavelića

U biskupiji Šibenskoj proglašena je godina Njemu u čast!

_____________________________________________

Hodočašće u Italiju - Stopama Svetaca

Polazak 08.10.2020./povratak 13.10.2020.

Rim- Vatikan - Asiz - Orvieto - Padova

za prijavu i detalje hodočašća: 022 214-899, Župni ured sv. Jakova, Šibenik

______________________________________________________________

**************************************

I osobe koje boluju od celijakije imaju priliku primiti sv. pričest!

Kako se približava 300-godišnjica štovanja Gospe od Kapelice, Župni ured priredio je medaljone s likom Pohođenja BDM Elizabeti. Medaljoni su srebrni, za sada, i mogu se kupiti u Župnom uredu!

Tuesday the 7th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017