OBAVIJESTI I NAJAVE

24.5. Gospa od Pomoći. U Rogoznici, misa će biti u 09.00 sati, a na Dvornice, svečana sv. Misa u 10.30, i u 17.30. Svečanu sv. misu predvodi prof dr don Marino Ninčević!

PISMO BISKUPA SPLITSKE METROPOLIJE,OD 30. TRAVNJA, O SLAVLJENJU SVETIH MISA U VRIJEME ZARAZE KORONAVIRUSOM NALAZI SE U "DOGAĐANJIMA U ŽUPI"!

SVIBANJSKA POBOŽNOST - u trenutcima sveopće nesigurnosti u svijetu, jedini nam je oslonac - molitva, molitva krunice. Stoga, neka nam krunica doista bude iskren i stvaran trud oko poniznosti, oko čistoće, oko žive ljubavi, istih onih kreposti za koje nam blagoslovljena Djevica pruža tako dragocijen primjer.

______________________________________________________________________

Blažena Djevica Marija, zajedno s utjelovljenjem božanske Riječi predodređena od vječnosti kao Božja Majka, po odluci božanske Providnosti bila je na ovoj zemlji slavna Majka božanskog Otkupitelja, i posebno ispred drugih plemenita drugarica i ponizna službenica Gospodinova. Time što je Krista začela, rodila, hranila, u hramu ga Ocu prikazala, i sa svojim Sinom, dok je na križu umirao, trpjela, na sasvim je osobit način sudjelovala u Spasiteljevom djelu, poslušnošću, vjerom, ufanjem i žarkom ljubavlju, da obnovi vrhunaravni život duša. Zbog toga nam je postala majkom u redu milosti. (Lumen Gentium)

Stoga, u ovom posebnom trenutku, utecimo se i našoj zagovornici, Gospi od Kapelice, moleći molitvu kojom su generacije prije nas izmolile milost izlječenja od crnih ospica.

Molitva čudotvornoj Majci Božjoj Gospi od Kapelice

O, Marijo! Ti najponiznija! Ti najsavršenija! Ti najljepša! Ti najmilostivija!

Ti najodanija kćerka Boga Oca!Ti Majka Boga Sina! Ti zaručnice Duha Svetoga!

Ti djeliteljice svih milosti! Ti utješiteljice svih žalosti!

Ti upraviteljice na svako dobro! Ti zagovornice i nado naša! Ti utočište i blago naše!

Ti sjajna zvijezdo sreće naše! Ti ružičasta stazo spasenja našega! Budi uvijek mila Majka naša!

Te kako si pohodila svetu Elizabetu, rodicu Tvoju, tako pohodi stanove siromašnih srdaca naših,

da ne ugasne u njima onaj žar ljubavi i ustrajne odanosti naspram Tebi jedinome Sinku Tvome,

Kristu Kralju Spasitelju i Otkupitelju našemu, Njegovome Božanskome Srcu prepunome ljubavi za svakoga.

Usliši nas, o Majko, i ne dopusti, da uzalud po Tebi bude odabrano naše mjesto za stan Tvoje miline pune svete Prilike Pohođenja, koja se je na čudnovati način našla na Gradini 1722. godine i udomila se , ne samo kao čuvarica mjesta, nego i neumrlih duša naših.

Usliši naše molbe,vidi naše jade i suze i povedi nas jednoć u rajsko blaženstvo! AMEN!

**************************************

I osobe koje boluju od celijakije imaju priliku primiti sv. pričest!

Monday the 25th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017